MUCİZE ÜRÜN KAHVE

MUCİZE ÜRÜN KAHVE

ESKİ ZAMANLARIN LÜKSÜ YENİ DÖNEMİN EN VAZGEÇİLMEZ ALIŞKANLIĞI KAHVE. ÇOĞU İNSANA GÖRE İSE MUCİZE ÜRÜN. DÜNYANIN PETROLDEN SONRA EN ÇOK İŞLEM HACMİNE SAHİP EMTİASI. DÜNYANIN EN ÇOK TİCARETİ YAPILAN TARIMSAL ÜRÜNÜ. GÜN GEÇTİKÇE HAYATIMIZA DAHA ÇOK SİRAYET EDEN MUCİZE BİR İÇECEK.
80 KUŞAĞI HATIRLAYACAKTIR BELKİ KAHVE SADECE EVİMİZE ÖZEL MİSAFİRLER GELECEĞİ ZAMAN EN YAKIN KURUYEMİŞCİDEN VEYA BAKKALDAN 50-100 GR ALINAN ÖZEL BİR MİSAFİR İÇECEĞİYDİ.

GÜNÜMÜZDE İSE YAŞANTIMIZIN HER SAFHASINDA YANIBIŞIMIZDA. ARTIK HER CADDEDE BAZEN ARA SOKAKLARDA, BİRÇOK BENZİN İSTASYONLARINDA, MARKETLERDE, OFİSLERİMİZDE, HATTA OTEL ODALARININ MİNİBARLARINDA BİLE NİTELİKLİ KAHVEYE ULAŞMAK MÜMKÜN.

ÖZELLİKLE PANDEMİ DÖNEMİNDE EV KULLANIMLARINA ÖZEL MAKİNALARIN VE DEMLEME EKİPMANLARININ ZİRVE YAPTIĞINI GÖNÜL RAHATLIĞIYLA SÖYLEYEBİLİRİZ.
KAHVEYE ULAŞMAK BU KADAR KOLAYLAŞMIŞKEN PEKİ ÜLKE OLARAK TÜKETİMDE DÜNYANIN NERESİNDEYİZ.
ÇOK YUKARILARDA OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORSANIZ MAALESEF YANILIYORSUNUZ.
TÜRKİYE OLARAK İLK DEFA KİŞİ BAŞINA TÜKETİM ORTALAMISINDA 1 KG SINIRINI 2019 YILINDA GEÇTİK. AVRUPA ORTALAMISININ HALA ÇOK ALTINDA BULUNUYOR. DÜNYADA İSE BU ORTALAMANIN KİŞİ BAŞINA 7 KG OLDUĞUNUDA HATIRLATMAK İSTERİM.

TABİ Kİ ÜLKEMİZDE EN ÇOK TÜKETİLEN ÜRÜN OLMAZSA OLMAZIMIZ TÜRK KAHVESİ. PEKİ DÜNYA TÜR KAHVESİNİ NE KADAR TANIYOR. ÜLKEMİZİN ÖNDE GELEN KAHVE DUAYENLERİ TÜRK KAHVESİNİ DÜNYAYA TANITMAK İÇİN ÇOK CİDDİ ÇABA SARF EDİYORLAR. BELKİ DE YILLAR GEÇTİKÇE ÜLKEMİZDE KAHVE TÜKETİMİ DAH DA ARTTIKÇA BU ETKİLEŞİM ARTIP TÜRK KAHVEMİZDE DÜNYA MENÜLERİNDE YERİNİ ALACAKTIR.
TÜRK KAHVESİNDEN SONRA ÜLKEMİZDE EN ÇOK TÜKETİLEN ÜRÜN FİLTRE KAHVE VE AKABİNDE LATTE GELİYOR.
PEKİ SİZCE DÜNYADA KİŞİ TÜKETİM BAZ ALINDIĞINDA EN ÇOK KAHVE TÜKETİLEN ÜLKE HANGİSİDİR. TAHMİN ETMEK GERÇEKTEN ZOR OLACAK.
FİNLANDİYA 12 KG LİSTENİN EN ÜSTÜNDE YER ALIYOR.
BİR KAHVESEVER OLARAK BU ÜLKEDE Kİ KAHVE TÜKETİMİNİ VE ALIŞKANLIKLARINI YERİNDE GÖRMEYİ ÇOK İSTERİM.
PEKİ KAHVE DAHA NEREYE KADAR GİDECEK.
DÜNYADA Kİ TÜKETİM ORANALARINA BAKINCA ÜLKEMİZ İNSANININ KAHVEYE OLAN SEVGİSİNİ GÖRÜNCE BU İŞİN DAHA GİDİLECEK ÇOK YOLU OLDUĞUNU DÜŞÜNMEKTEYİM.
ŞAHSİ KANAATİM SEKTÖRÜN BÜYÜMESİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEKTİR.
DÜNYAYA KAHVEYİ TANITAN BİR TOPLUM OLARAK HAYDİ BAKALIM KAHVE İÇMEYE
TÜM DOSTLARA BOL KAHVELİ GÜNLER DİLİYORUM.

bir yorum bırakın